Prawo oświatowe

Wraz z reformą polskiego systemu edukacji wprowadzono liczne zmiany w prawie oświatowym. Niestety wspomniane zmiany pozbawiły nauczycieli wielu uprawnień i jednocześnie narzuciły nowe obowiązki. Zdarza się, że przepisy są niezrozumiałe i niejasne. W rezultacie może to prowadzić do sytuacji gdzie spotkamy się z różnymi problemami, które wynikają z niewłaściwej interpretacji. Dlatego Kancelaria Adwokata Sebastiana Wilczyńskiego oferuje Państwu pomoc prawną z zakresu prawa oświatowego. W ramach swoich usług udzielamy porad prawnych dotyczących:

  • zarządzania w oświacie,

  • zakładania i prowadzenia przedszkoli, szkół, placówek (niepublicznych),

  • awansu zawodowego nauczycieli,

  • nawiązania stosunku pracy z nauczycielem na podstawie umowy o pracę lub mianowania, nawiązania stosunku pracy pod kątem nieprawidłowego zastosowania przesłanek z art. 10 ust. 5, 6 i 7 Karty Nauczyciela,

  • wypowiedzenia stosunku pracy na podstawie mianowania i umowy o pracę, godzin ponadwymiarowych, karcianych i świadczenia urlopowego, urlopów w tym macierzyńskiego, wychowawczego i dla poratowania zdrowia, w sprawach dyscyplinarnych, sporządzania regulaminów i statutów w placówkach oświatowych.

 

W sprawach spornych reprezentujemy Klienta przed organami administracyjnymi i sądami.


 

Copyright © Kancelaria Adwokacka Adwokat Sebastian Wilczyński - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij