Publikacje

16.05
2015
Udostępnianie dokumentacji medycznej

Obowiązkiem podmiotów leczniczych (szpitali, przychodni, ośrodków zdrowia) jest zapewnienie pacjentom dostępu do wszelkich dokumentów zawierających ich dane medyczne.


więcej
Obowiązki sprawozdawcze spółki z o.o.

Sporządzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności spółki to tylko niektóre z obowiązków związanych z zamknięciem roku obrotowego.


więcej
O egzekucji z ruchomości – jak strona postępowania może zadbać o swoje interesy?

Prowadząc postępowanie egzekucyjne komornik nierzadko dokonuje zajęcia majątku ruchomego dłużnika takiego jak pojazdy, związane z prowadzoną działalnością gospodarczą sprzęty, narzędzia czy towary handlowe. Należy zwrócić uwagę, że kolosalne znaczenie ma prawidłowe określenie wartości tych rzeczy. A zatem czy podmioty najbardziej zainteresowane przebiegiem egzekucji, a więc dłużnik i wierzyciel mogą sprzeciwić się dokonanemu oszacowaniu?


więcej
Za co odpowiada członek zarządu w spółce z o.o.?

Czy zasada „ograniczonej odpowiedzialności” dotyczy również osób pełniących funkcję w zarządach spółek? Na czym polega odpowiedzialność cywilna, podatkowa i karna członków zarządu? Kwestie te są szczególnie nurtujące dla osób, które dopiero rozpoczynają kierowanie spółką z o.o.


więcej
Dziedziczenie spółek przez gminę

Wspólnota nr 18/2013 30.09.2013 r.

Dziedziczenie spółek w istocie jest dziedziczeniem udziałów w spółkach handlowych, które polega na nabyciu w drodze spadkobrania ogółu uprawnień i obowiązków wobec spółki i uzyskaniu w ten sposób przez spadkobiercę statusu wspólnika w spółce. Co do zasady udział wspólnika w razie jego śmierci wchodzi do spadku po nim i podlega dziedziczeniu według reguł prawa spadkowego.


więcej
Pracownicy - udziałowcy mogą odwołać prezesa?

Pracownikom spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, którzy posiadają udziały w tej Spółce przysługuje status wspólnika, a w związku z tym także prawo do decydowania o składzie osobowym organów spółki, w tym, co do zasady, prawo do odwołania członka zarządu.


więcej
Copyright © Kancelaria Adwokacka Adwokat Sebastian Wilczyński - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij