Adwokat nieruchomości w Katowicach

Kancelaria Adwokata Sebastiana Wilczyńskiego prowadzi sprawy dotyczące nieruchomości, m.in. takie jak:

  • ustalanie stanu prawnego nieruchomości,
  • przygotowywanie, opiniowanie i negocjowanie umów z zakresu obrotu nieruchomościami,
  • reprezentacja w sprawach sądowych dotyczących nieruchomości (m.in. zasiedzenie, naruszenie posiadania, zniesienie współwłasności),
  • przygotowywanie wniosków do sądów wieczystoksięgowych, dotyczących w szczególności wpisu prawa własności, wpisu lub wykreślenia hipoteki i innych praw.

W ramach świadczonych usług Kancelaria zapewnia fachowe doradztwo rzeczoznawcy majątkowego, a jeśli zachodzi taka potrzeba zleca przygotowanie operatów i wycen.

Podczas udzielania pomocy prawnej w kwestiach związanych z nieruchomościami nasi Klienci mogą liczyć na wsparcie przez specjalistę znającego niuanse tej dziedziny prawa. Nasza oferta obejmuje doradztwo w sprawach dotyczących kupna i sprzedaży nieruchomości, udzielanie porad odnośnie do prawa własności i użytkowania wieczystego, a także reprezentację Klientów przed sądem w sprawach dotyczących nieruchomości. Osoby, które zgłaszają się do nas po wsparcie, zyskują pewność, że ich interesy będą chronione oraz otrzymają pomoc prawną na każdym etapie postępowania.

Prawnik od nieruchomości w Katowicach – obszary pomocy

Jako prawnicy od nieruchomości wspieramy Klientów różnych sytuacjach dotyczących nieruchomości. Pomagamy podczas transakcji kupna lub sprzedaży nieruchomości, na przykład negocjując warunki umowy i dopełniając wszystkie formalności. Dzięki temu Klienci zyskują pewność, że podjęte w sferze nieruchomości działania są w pełni zgodne z przepisami. Adwokaci od nieruchomości pracujący w naszej Kancelarii pomagają również w przygotowaniu i interpretacji umowy z zakresu obrotu nieruchomościami. Klient ma gwarancję tego, że jego interesy są chronione. W przypadku sporu granicznego prawnik od nieruchomości pomoże wyjaśnić przepisy dotyczące nieruchomości i zapewnić sprawiedliwe rozwiązanie. Adwokaci wspierają Klientów również w procesach przekształcenia nieruchomości, takich jak podział działki bądź połączenie w jedną dwóch nieruchomości. W naszej Kancelarii pomagamy również w zabezpieczeniu nieruchomości, na przykład zarejestrowania hipoteki bądź innej formy ochrony.

Adwokat od nieruchomości – szeroka wiedza i wieloletnie doświadczenie

W naszej Kancelarii zapewniamy profesjonalne doradztwo z zakresu prawa nieruchomości. Pracujący u nas adwokaci dysponują precyzyjną znajomością przepisów dotyczących nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Ich wiedza uwzględnia kwestie odnośnie do umów najmu, kupna, dzierżawy, umowy o dożywocie, przedłużenie dzierżawy oraz sprzedaży nieruchomości. Dysponujemy również wiedzą obejmującą prawo budowlane i planowanie przestrzenne. Doradzamy w kwestiach dotyczących prawa własności nieruchomości – nasi Klienci mogą liczyć na wsparcie w związku z przekształceniami gruntów, uzyskiwaniem pozwoleń na budowę oraz prowadzeniem działalności gospodarczej odnośnie do nieruchomości. Reprezentujemy Klientów przed organami administracyjnymi i sądami w sprawach związanych z nieruchomościami, sporami o własność i wydanie nieruchomości oraz odszkodowaniami z tytułu szkód budowlanych. Dzięki profesjonalnej pomocy prawniczej adwokatów od nieruchomości Klienci zyskują odpowiednie wsparcie również podczas prowadzenia transakcji nieruchomościowych i rozwiązywania wszelkich niejasności i problemów związanych z nieruchomościami.

Jako adwokaci od nieruchomości staramy się również być skutecznymi negocjatorami oraz posługiwać się różnymi strategiami prawnymi, które umożliwiają szybkie rozwiązanie problemów Klienta. Podczas pracy uważnie słuchamy osób zgłaszających się do nas po wsparcie – staramy się rozpoznać ich potrzeby i dostosować usługi do indywidualnych oczekiwań. Nasi adwokaci od nieruchomości wyróżniają się umiejętnością współpracy z Klientami i pozostałymi stronami w atmosferze zaufania. Każdą zleconą sprawą zajmują się w pełni rzetelnie i starają się osiągnąć korzystne rozwiązanie, stosując efektywne, sprawdzone już w praktyce i odważne taktyki postępowania. Zachowują również pełną dyskrecję – tak, by Klient mógł powierzyć im wszystkie nurtujące go problemy prawne w atmosferze zaufania.

Zapraszamy do kontaktu osoby, które szukają rzetelnego i doświadczonego prawnika od nieruchomości w Katowicach.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.