Zespół

                                                                                                                                                                                                                                           

Działalność Kancelarii  wspiera zespół - adwokatów i radców prawnych oraz prawników specjalistów w poszczególnych dziedzinach prawa. Dzięki temu w każdej sytuacji mogą Państwo liczyć na kompetentną i profesjonalną pomoc prawną. 

 

 

Adwokat Sebastian Wilczyński - obrońca w sprawach karnych, pełnomocnik w sprawach cywilnych i gospodarczych;

Specjalista w zakresie:

 • prawa karnego i karnoskarbowego; 
 • procesów odszkodowawczych, w tym odszkodowań za ,,błędy w sztuce medycznej ";
 • prawa gospodarczego; 
 • prawa własnosći intelektualnej i przemysłowej.

 

Członek Izby Adwokackiej w Katowicach, specjalista w dziedzinie prawa karnego i karnoskarbowego. Absolwent podyplomowych Studiów Prawa Karnego Skarbowego i Gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W ramach swojej praktyki mecenas Sebastian Wilczyński uczestniczył w kilkudziesięciu procesach odnosząc liczne sukcesy w związku z wykonywaniem czynności obrońcy w postępowaniach karnych i przed organami ścigania. Jego doświadczenie obejmuje rónież prowadzenie sporów sądowych oraz bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców i klientów indywidualnych w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, prawa własności intelektualnej i przemysłowej. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa odszkodowawczego, w tym odpowiedzialności za tzw. "błędy medyczne". Posiada bogate doświadczenie w obsłudze spółek m.in. z branży produkcyjnej, budowlanej i transportowej. Reprezentuje również klientów indywidualnych w postępowaniach z zakresu prawa rodzinnego. Prowadzi szkolenia dla lekarzy oraz kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi.

                   

 

Radca Prawny Patrycja Rybińska - pełnomocnik w sprawach cywilnych i gospodarczych;

Specjalista w zakresie:

 • prawa cywilnego i ubezpieczeń;
 • prawa gospodarczego;
 • ​spółek prawa handlowego;
 • prawa pracy.

 

Absolwentka prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w Lublinie oraz studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, jet wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie. Autorka publikacji w prasie branżowej oraz prelegentka na konferencjach i szkoleniach z zakresu szeroko pojętego prawa medycznego, w tym praw pacjenta.

Specjalizuje się w problematyce prawa cywilnego, handlowego oraz prawnych aspektach ochrony zdrowia. Posiada doświadczenie w pracy na rzecz podmiotów prywatnych oraz z branży sektora finansów publicznych. Wszechstronne wykształcenie prawnicze oraz bogate doświadczenie zawodowe mecenas Patrycji Rybińskiej sprawiają, że jest ona doskonale przygotowana do świadczenia kompleksowej obsługi prawnej przedsiębiorców. Jej praktyka w tym zakresie obejmuje bieżącą obsługę organów spółek, procesy przekształcania przedsiębiorstw, prowadzenie postępowań upadłościowych i likwidacyjnych oraz pełną obsługę dochodzenia wierzytelności, w tym opracowywanie systemów zabezpieczeń przed nierzetelnością kontrahentów.

W Kancelarii z powodzeniem reprezentuje Klientów w procesach sądowych, także z zakresu prawa odszkodowawczego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego.

 

Radca Prawny Dorota Drzazga - pełnomocnik w sprawach cywilnych;

Specjalista w zakresie: 

 • procesów odszkodowawczych;
 • prawa rodzinnego, rozwodów i separacji;
 • prawa rzeczowego;
 • prawa pracy;
 • prawa spadkowego.

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego, w tym m.in. rozwodów, separacji i spraw o alimenty. Jej praktyka obejmuje prowadzenie postępowań sądowych w sprawach spadkowych i administracyjnych, w szczególności związanych z uregulowaniem własności nieruchomości. Mecenas Dorota Drzazga jest również pełnomocnikiem procesowym w sprawach odszkodowawczych.

 

Aplikant radcowski Magdalena Kozub

absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studia ukończyła w 2017 roku z wynikiem bardzo dobrym, broniąc pracę magisterską pod kierunkiem naukowym prof. zw. dr hab. Teresy Dukiet – Nagórskiej z zakresu prawa karnego pod tytułem „Kobiety jako sprawczynie przestępstw w świetle badań kryminologicznych”. Następnie po ukończeniu wyższych studiów prawniczych zdała egzamin wstępny na aplikację radcowską, osiągając piąty najlepszy wynik spośród wszystkich zdających w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. W 2019 r. rozpoczęła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. W obszarze jej zainteresowań zawodowych pozostaje szeroko pojęte prawo karne oraz cywilne, w tym w szczególności w zakresie spraw odszkodowawczych, błędów medycznych oraz spraw spadkowych.

 

Kancelaria współpracuje z notariuszami, rzeczoznawcami i biegłymi z różnych dziedzin, w tym z zakresu: medycyny, kryminalistyki, rekonstrukcji wypadków drogowych, wyceny nieruchomości i innych składników majątkowych, prawa budowlanego i innych.

 

 

Copyright © Kancelaria Adwokacka Adwokat Sebastian Wilczyński - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij