Zespół

Sebastian Wilczyński
Adwokat, obrońca i pełnomocnik w sprawach karnych i cywilnych. Członek Izby Adwokackiej w Katowicach. Absolwent podyplomowych Studiów Prawa Karnego Skarbowego i Gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W ramach swojej praktyki mecenas Sebastian Wilczyński uczestniczył w licznych procesach, karnych i cywilnych, odnosząc liczne sukcesy w związku z wykonywaniem czynności obrońcy. Jego doświadczenie obejmuje również prowadzenie sporów sądowych oraz bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców i klientów indywidualnych w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, prawa własności intelektualnej i przemysłowej. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa odszkodowawczego, w tym odpowiedzialności za tzw. "błędy medyczne". Posiada bogate doświadczenie w obsłudze spółek m.in. z branży produkcyjnej, budowlanej i transportowej. Reprezentuje również klientów indywidualnych w postępowaniach z zakresu prawa rodzinnego. Prowadzi szkolenia dla lekarzy oraz kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi.
Patrycja Rybińska
Adwokat. Pełnomocnik w sprawach cywilnych, handlowych i gospodarczych. Członek Izby Adwokackiej w Katowicach. Absolwentka prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w Lublinie oraz studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Specjalizuje się w problematyce prawa cywilnego, handlowego, w tym w umowach gospodarczych. Posiada doświadczenie w pracy na rzecz podmiotów prywatnych oraz z branży sektora finansów publicznych. Autorka publikacji w prasie branżowej oraz prelegentka na konferencjach i szkoleniach z zakresu m.in. prawa handlowego i prawa medycznego. Wszechstronne wykształcenie prawnicze oraz bogate doświadczenie zawodowe mecenas Patrycji Rybińskiej zapewniają kompleksowość i wysoki poziomi merytoryczny świadczonej obsługi prawnej. Jej praktyka w tym zakresie obejmuje bieżącą obsługę organów spółek, sporządzanie wewnętrznych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych, sporządzanie i opiniowanie umów gospodarczych, procesy przekształcania przedsiębiorstw, prowadzenie postępowań upadłościowych i likwidacyjnych oraz pełną obsługę dochodzenia wierzytelności, w tym opracowywanie systemów zabezpieczeń przed nierzetelnością kontrahentów. W Kancelarii z powodzeniem reprezentuje Klientów w procesach sądowych, w tym w procesach odszkodowawczych.
Paulina Kopiejka
Adwokat, obrońca i pełnomocnik w sprawach karnych oraz pełnomocnik w sprawach cywilnych. Członek Izby Adwokackiej w Katowicach. Specjalista w dziedzinie prawa rodzinnego i karnego. Obecnie przedmiotem jej specjalizacji jest prawo cywilne, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rodzinnego oraz prawo karne. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze zarówno klientów indywidualnych, jak i klientów korporacyjnych. W obszarze jej praktyki pozostaje także prawo gospodarcze (w szczególności tworzenie i opiniowanie umów, wdrażanie polityki antymobbingowej oraz polityki przeciwdziałającej praniu brudnych pieniędzy). Autorka artykułów do dodatku w Dzienniku Gazecie Prawnej o tematyce m.in. z zakresu prawa rodzinnego i prawa bankowego.
Paweł Dratwa
Adwokat przy Izbie Adwokackiej w Katowicach. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku Sądownictwo i Administracja w Kościele. W latach 2015 – 2017 roku odbył aplikację adwokacką, a następnie złożył egzamin adwokacki z wyróżnieniem. Ceniony za profesjonalizm, ambitne i merytoryczne podejście oraz pełne zaangażowanie w powierzone sprawy. Posiada rozległą praktykę sądową, w szczególności w sprawach karnych, cywilnych oraz rodzinnych. Adwokat Paweł Dratwa stale podnosi swoje kwalifikacje, będąc uczestnikiem licznych szkoleń oraz konferencji z zakresu prawa.
Kinga Szmajduch
Aplikant adwokacka. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studia ukończyła w 2020 r., broniąc pracę magisterską w katedrze prawa gospodarczego i handlowego, pod kierownictwem Prof. zw. dr hab Janusza Strzępki. W styczniu 2021 r. rozpoczęła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach. W trakcie studiów doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach prawnych w Katowicach. W Kancelarii uczestniczy w procesach sądowych z zakresu prawa karnego i rodzinnego. Posługuje się językiem angielskim.

 

Kancelaria współpracuje z notariuszami, rzeczoznawcami i biegłymi z różnych dziedzin, w tym z zakresu: medycyny, kryminalistyki, rekonstrukcji wypadków drogowych, wyceny nieruchomości i innych składników majątkowych, prawa budowlanego i innych. 

 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.