Adwokat sprawy karno skarbowe w Katowicach

Zmiany w ustawodawstwie mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego przekładają się na liczbę wszczynanych przez organy podatkowe postępowań karnoskarbowych.

Kancelaria Adwokata Sebastiana Wilczyńskiego specjalizuje się w prawie karnoskarbowym, z sukcesem broniąc Klientów w postępowaniach przygotowawczych prowadzonych przez naczelników urzędów skarbowych i naczelników urzędów celnoskarbowych, a także w postępowaniach sądowych po wniesieniu aktu oskarżenia w sprawach karnoskarbowych.

Praktyka Kancelarii obejmuje m.in. prowadzenie spraw w związku z zarzutami:

  • oszustwa podatkowego,
  • udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wyłudzenia podatku VAT (karuzele podatkowe),
  • wystawiania pustych faktur,
  • nierzetelnego prowadzenia ksiąg podatkowych,
  • fałszerstwa dokumentów.

Sprawy karnoskarbowe a przedsiębiorcy

Zarzuty dotyczące przestępstw i wykroczeń skarbowych najczęściej dotykają przedsiębiorców. Osoby prowadzące firmy bywają zazwyczaj adresatem czynności prowadzonych przez organy skarbowe, ponieważ znaczne osiągane przez nie większe zyski są często obarczone ryzykiem kontroli przez urząd.

Niestety przepisy podatkowe nie charakteryzują się dostateczną stabilnością. Urzędnik, który pomylił się podczas swojej pracy, często nie ponosi wysokiej odpowiedzialności za błąd. Niestety zazwyczaj inaczej wygląda sprawa w przypadku przedsiębiorcy – po popełnieniu błędu w trakcie rozliczania bywa on przesadnie sprawdzany. W sytuacji kontroli skarbowej bądź podatkowej często jest już za późno na obronę. Dlatego najlepiej rozpocząć współpracę z adwokatem od spraw karnoskarbowych w chwili zaistnienia przypuszczenia, że doszło do popełnienia wykroczenia lub przestępstwa.

Adwokat do spraw karnoskarbowych – wiedza i doświadczenie

W Kancelarii Wilczyński i Wspólnicy wykwalifikowany zespół adwokatów dysponuje nie tylko specjalistyczną wiedzą, lecz także doświadczeniem w kwestii reprezentowania Klientów w sprawach karnoskarbowych. Do każdego przypadku podchodzimy rzetelnie, analizujemy zarzuty i szukamy rozwiązań, które pozwolą oskarżonemu oczyścić się z oskarżeń i odzyskać naruszony spokój. Klienci mogą nam w pełni zaufać i zdać się na nasze w pełni przemyślane i oparte na wiedzy odnośnie do przepisów działania. Pozostajemy na bieżąco z najnowszymi zmianami prawnymi i rozwiązaniami.

Jako adwokaci od spraw karno-skarbowych mieliśmy do czynienia z wieloma trudnymi sytuacjami dotyczącymi zarzutów związanych z oszustwami podatkowymi, fałszerstwem dokumentów oraz nierzetelnym prowadzeniem ksiąg podatkowych. Podczas pracy zdobyliśmy więc dostateczną wiedzę odnośnie do poziomu trudności różnorodnych spraw – zarówno ich skomplikowania pod kątem zarzutów, jak i generowanego przez nie stresu u Klientów. W związku z tym, chcąc zapewnić każdemu Klientowi jak najszybsze uniewinnienie, odzyskanie komfortu i dobrego imienia, reprezentujemy go z pełnym zaangażowaniem.

Adwokat od spraw karno-skarbowych w Katowicach dla przedsiębiorców i osób prywatnych

Sprawy karno-skarbowe w Katowicach prowadzimy zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Dzięki wielu przeprowadzonym z Klientami rozmowom i późniejszym zmaganiom w trosce o jak najbardziej korzystne rozwiązanie problemu jesteśmy w stanie w pełni zrozumieć emocje towarzyszące osobie zwracającej się do nas po pomoc. Klienci odczuwający zagubienie i bezradność w związku z oskarżeniem mogą spodziewać się, że empatycznie i w prosty sposób, a zarazem zgodnie z prawdą rozwiejemy ich wątpliwości, a następnie poprowadzimy przez wszystkie zmagania. Zarówno naszym, jak i osoby, która chce skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia celem jest uzyskanie sprawiedliwego wyniku działania. Bez względu na to, czy Klient jest osobą prywatną, czy przedsiębiorcą, gwarantujemy obronę i walkę o prawa i interesy na wysokim poziomie.

Jako adwokaci od spraw karno-skarbowych mamy świadomość, że w przypadku jakichkolwiek zarzutów – zarówno tych o mniejszej skali, jak i bardziej wymagających – nie należy zwlekać z działaniem. Dla naszych Klientów sprzymierzeńcem jest nie tylko nasz zespół oraz bliscy i przyjaciele, lecz także czas. Wobec tego po pomoc warto zgłosić się jak najwcześniej. Dzięki temu zwiększy się prawdopodobieństwo osiągnięcia sprawiedliwego i korzystnego wyniku sprawy. Adwokat od spraw karno-skarbowych zyska bowiem więcej czasu na dokładne zapoznanie się ze specyfiką zarzutów i poszukiwanie dopasowanych do nich rozwiązań.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.