Prawo handlowe - obsługa prawna przedsiębiorców w Katowicach

W Kancelarii Adwokackiej Wilczyński i Partnerzy świadczymy zarówno stałą, jak i doraźną obsługę prawną przedsiębiorców z różnych branż w Katowicach. Wyróżnia nas precyzyjna znajomość prawa handlowego i gospodarczego. Zapewniamy Klientom kompleksowe doradztwo oraz opracowywanie dokumentacji w zakresie bieżącej działalności podmiotów gospodarczych, negocjowanie, opiniowanie i przygotowywanie umów gospodarczych, sporządzanie opinii prawnych oraz prowadzenie mediacji z kontrahentami.

Wszechstronna obsługa w sprawach korporacyjnych obejmuje w szczególności:

  • organizowanie przedsięwzięć biznesowych, w tym fachowe doradztwo w zakresie wyboru optymalnej formy prowadzenia działalności (m.in. spółki osobowe i kapitałowe, oddziały przedsiębiorcy zagranicznego, przedstawicielstwa, stowarzyszenia, fundacje, konsorcja, struktury holdingowe z wykorzystaniem spółek działających w innych systemach prawnych),
  • opracowywanie dokumentów założycielskich (np. umów spółki, statutów, regulaminów organizacyjnych),
  • aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia podmiotów (np. zawieranie umów spółki i statutów przed notariuszem, reprezentowanie przed sądami oraz organami w postępowaniach rejestracyjnych, uzyskiwanie wymaganych zezwoleń i licencji),
  • obsługę bieżących spraw korporacyjnych (np. zmiany umów spółki i statutów, przygotowywanie protokołów zgromadzeń wspólników jak i innych dokumentów towarzyszących podejmowaniu uchwał), obsługę prawną przekształceń, łączenia się oraz likwidacji podmiotów gospodarczych,
  • przygotowywanie wniosków upadłościowych i w postępowaniach restrukturyzacyjnych.

W swojej ofercie posiadamy skuteczne instrumenty służące monitorowaniu spłaty wierzytelności na rzecz Klientów Kancelarii oraz zwiększeniu dyscypliny płatniczej wśród kontrahentów. Zapewniamy wsparcie prawne na każdym etapie egzekwowania roszczeń:

  • windykacji przedsądowej,
  • postępowania sądowego,
  • egzekucji komorniczej,
  • monitoringu wierzytelności.

Rozległa wiedza i doświadczenie – obsługa prawna przedsiębiorców

Podczas obsługi prawnej przedsiębiorców sięgamy do specjalistycznej wiedzy obejmującej prawo handlowe i gospodarcze, a także doświadczenia nabytego w trakcie współpracy z różnymi podmiotami. Prawnicy z naszej Kancelarii dysponują dokładną znajomością prawa spółek handlowych, rynku kapitałowego, pracy i podatkowego. W związku z tym są w stanie świadczyć wysokiej jakości doradztwo w zakresie zgodnego z przepisami prowadzenia działalności gospodarczej, zakładania i rejestracji spółek, tworzenia i negocjowania umów handlowych czy rozwiązywania problemów związanych z kontraktami.

W ramach obsługi prawnej przedsiębiorców tworzymy również rzetelne analizy prawne, które przedstawiają trudne do zrozumienia kwestie w sposób jak najbardziej przystępny dla Klienta. Jesteśmy również zawsze gotowi na reprezentowanie osoby potrzebującej adwokackiego wsparcia w sądzie. Pomagamy w osiąganiu celów biznesowych w sposób całkowicie zgodny z prawem. Zapewniając kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców w Katowicach, umożliwiamy Klientom skoncentrowanie się rozwoju firmy bez zagłębiania się w skomplikowane przepisy. Zapraszamy do skorzystania z usług takich jak doradztwo prawne, opracowywanie umów i regulaminów, negocjacje z kontrahentami oraz reprezentowanie przedsiębiorców przed organami administracji publicznej i sądami.

Jeśli potrzebujesz wsparcia adwokata od prawa handlowego zajmującego się kompleksową obsługą prawno-podatkową przedsiębiorców i zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem firm, zapraszamy do kontaktu. Zaoferujemy Ci wsparcie w zakresie prawa handlowego, podatkowego, konkurencji i pracy. Pomożemy działać w całkowitej zgodzie z przepisami oraz zadbamy o optymalizację podatkową. Jako adwokaci od prawa handlowego doradzimy w kwestiach zakładania, przekształcania i likwidacji spółek oraz każdej sprawy związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przygotujemy i zaopiniujemy umowy handlowe, najmu czy dzierżawy oraz umowy o pracę. Wesprzemy również w zabezpieczeniu wierzytelności i będziemy prezentować podczas ewentualnych sporów sądowych. Dostosujemy działalność gospodarczą do obowiązujących przepisów i zapewnimy kompleksowa opiekę prawną. Współpracując z nami, zyskasz pewność prowadzenia firmy zgodnie z prawem oraz przygotowania do rozwiązywania ewentualnych sporów prawnych.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.