Aktualności

05.04
2016
Kancelaria S.W. doradcą podczas negocjacji międzynarodowego konsorcjum (Consortium agreement) w Belgii

W dniu 21.03.2016 r. Kancelaria S.W. uczestniczyła w prowadzonych w Belgii (Flandrianegocjacjach międzynarodowego konsorcjum mającego wypracować nowe technologie w przemyśle włókienniczym, reprezentując jednego z czołowych producentów tekstyliów w Polsce.


więcej
17.12
2015
Adwokat Sebastian Wilczyński prelegentem na Ogólnopolskim Forum Ochrony Zdrowia - Katowice 2015

Kancelaria Adwokacka Sebastian Wilczyński była partnerem Dziesiątej Jubileuszowej Edycji "Ogólnopolskiego Forum Zdrowia". W dniach 26 - 27 listopada b.r. do Katowic zawitało liczne grono ekspertów, aby omówić najbardziej aktualne tematy związane z zarządzaniem w podmiotach leczniczych.


więcej
12.02
2014
ZUS sprawdzi ważność umowy o pracę z członkiem zarządu w rodzinnej spółce zo.o.

Podporządkowanie pracownicze jako element konieczny stosunku pracy może istnieć wyłącznie w sytuacji rozdzielenia osoby pracodawcy i pracownika. Zależność ta zdaniem Sądu Apelacyjnego w Łodzi nie występuje w przypadku zawarcia umowy o pracę z członkiem zarządu jednoosobowo prowadzącym sprawy spółki, który jest jednocześnie jednym z dwóch wspólników spółki powiązanych więzami rodzinnymi.


więcej
25.01
2014
Organ podatkowy nie bada czy lokal spełnia funkcję siedziby spółki
Jak wynika z wyroku WSA w Gdańsku z 22 stycznia 2014 r., I SA/Gd 1404/13 organ podatkowy nie może uzależnić nadania numeru NIP od wyniku oceny zdatności lokalu do funkcji siedziby spółki.
więcej
20.12
2013
Wierzyciel może zaskarżyć uchwałę zgromadzenia wspólników spółki z o.o.
Sąd Najwyższy uznał, że w związku z zajęciem udziałów w spółce z o.o. wierzycielowi w ramach kompetencji do podejmowania wszelkich działań niezbędnych do zachowania prawa przysługuje legitymacja do zaskarżenia uchwały zgromadzenia wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
więcej
09.12
2013
Mecenas Patrycja Rybińska prelegentem na Konferencji Paragrafy

Radca prawny Patrycja Rybińska panelistką podczas konferencji „Paragrafy w medycynie” organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.


więcej
Copyright © Kancelaria Adwokacka Adwokat Sebastian Wilczyński - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij